ٍ
رویدادها

شورای بانوان جبهه مقاومت ملی افغانستان ایجاد گردید

شورای بانوان جبهه مقاومت ملی افغانستان با استقبال از روز همبستگی زنان، اعلان موجودیت کرد.

 احمد مسعود رهبر جبهه مقاومت دراین همایش گفته است که “بار اصلی ظلم، وحشت و جنایات طالبان به دوش بانوان سرزمین ما لنگر انداخته است و بیشترین دردها را تحمل می کنند. اما باز هم در برابر این همه مظالم از پا نیآفتاده اند، ایستاده اند و مقاومت مینمایند.”

اوهمچنان افزوده است که”اعلام موجودیت شورای بانوان جبهه مقاومت ملی افغانستان مطابق تشکیلات جبهه؛ گام مهم و ارزنده است که امروز شاهد آن هستیم. این شورا نمایشی نبوده بلکه نتایج کارشان ملموس و قابل ارزش است.”

نخست وزیر پیشین زیلاند نو نیز دراین همایش از ایجاد شورای بانوان ابراز خرسندی نموده، مشکلات روزافزون و بی سابقهء زنان افغانستان را به بحث گرفته است. اوتوجه شورای تازه تاسیس بانوان را به رفع نیازمندی های خانواده هایی که تحت سرپرستی زنان قرار دارند، مثبت تلقی نمود.

دراین همایش همچنان محمود صیقل نماینده پیشین افغانستان در سازمان ملل متحد وبانو نیلوفرابراهیمی عضو پیشین مجلس نماینده گان وضعیت کنونی زنان افغانستان را ، وضعیتی غیر قابل پذیرش دانسته واز جامعه جهانی خواسته اند تا درکنار مردم افغانستان وبه ویژه زنان این کشور از حقوق انسانی ومدنی آنان حمایت کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا