ٍ
Uncategorized
موضوعات داغ

فدراسیون خبرنگاران:ده ها خبرنگار وفعال مدنی در زندان های مخوف طالبان

اعلامیه مطبوعاتی فدراسیون نهاد های حامی حقوق خبرنگاران در تبعید

به مناسبت عید سعید فطر

متن کامل پیام فدراسیون در تبعید

بنام پروردگار دانا و توانا

روزنامه نگاران عزیز گرامی! فدارسیون نهاد های حامی حقوق خبرنگاران در تبعید

فرارسیدن عید سعید فطر را به همه مسلمانان جهان به ویژه به  روزنامه نگاران آواره و در تبعید و ملت شریف و آزادیخواه افغانستان  بزرگ تبریک عرض میدارد. از خداوند بزرگ و‌توانا استدعا دارد تا روزنامه نگاران افغانستان در داخل و در تبعید بتوانند از وضعیت رقت بار کنونی که هیچ نشانه از حمایت جهانی از روزنامه نگاران و آزادی بیان وجود ندارد ، پیروز براید.

هم کاران رسانه ای و روزنامه نگاران

عید سعید فطر امسال، در شرایطی فرا رسیده است که بیش از دها روزنامه نگار و فعال حقوق بشری، اعم از زنان و دختران افغانستان در زندان های مخوف گروه تالیبان زندانی هستند و یاهم در کشورهای همسایه افغانستان در وضعیت بلا تکلیفی که حتا اجازه ملاقات با خانواده های شانرا نیز ندارند قرار دارند .

فدراسیون در تبعید پیام واضح و روشن  دارد و از سازمان ملل متحد و نهاد های جهانی حقوق بشری جدا میخواهد تا برای رهایی روزنامه نگاران که در زندان های مخوف گروه تالیبان زندانی هستند تلاش جدی نمایند و همچنان برای همکاری ‌وکمک به روزنامه نگاران که در تبعید هستند  از هیچ نوع تلاش دریغ نورزند .

فدراسیون اکیدا از دفتر سازمان ملل متحد در کابل، نماینده ویژه اتحادیه اروپا در امورافغانستان و نماینده ایالات متحده امریکا در امور افغانستان میخواهد تا برای رهایی  مرتضی بهبودی و سایرهمکاران رسانه های و‌حقوق بشری ما تلاش کنند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا