ٍ
Uncategorizedفرهنگ و اندیشه
موضوعات داغ

نمونه های شگفت انگیز دنیای واقعی؛ استفاده شرکت ها از هوش مصنوعی در سال 2023

منصفانه است که بگوییم ابزار هوش مصنوعی مولد محاوره ای (( Chat GPT دنیا را در توفان فرو برده است. تنها چند ماه پس از انتشارآن، ظاهراً به سریع ترین برنامهء در حال رشد در تمام دوران ها تبدیل شده است و اکنون، روزی نیست که خبری مبنی بر استفاده یک شرکت بزرگ از آن (یا ابزارهای مشابه) برای بازتعریف و بازنگری در نحوه کارشان نداشته باشد  که اغلب نیز با نتایج خارق العاده ای به همراه است.مجلهء فوربس به این موضوع پرداخته ودرمقاله ای دراین مجله آمده است:

ChatGPT به وضوح پیامدهای بزرگی برای بسیاری از صنایع و حرفه ها دارد. اگرچه ممکن است برخی از مشاغل را از بین ببرد، اما موارد جدید زیادی ایجاد خواهد کرد. با این حال، بزرگترین تأثیر آن این است که بسیاری از ما را قادر می‌سازد تا با تقویت مهارت‌ها و توانایی‌های موجود خود، به کمک هوش مصنوعی فوق‌العاده، «هوشمندانه‌تر کار کنیم».برخی از شرکت ها در حال حاضر از آن برای ایجاد خدمات جدید برای مشتریان استفاده می کنند، در حالی که برخی دیگر از آن برای افزایش کارایی در عملیات داخلی خود استفاده می کنند

 (اکسپدیا)یکی از محبوب ترین وب سایت ها و برنامه های برنامه ریزی سفر در جهان، کمک هوش مصنوعی مکالمه ای را، در خدمات خود ادغام کرده است. این بدان معنی است که مشتریان به جای جستجوی پروازها، هوتل ها یا مقصدها، می توانند تعطیلات خود را طوری برنامه ریزی کنند که گویی با یک آژانس مسافرتی دوستانه و آگاه صحبت می کنند. علاوه بر این، برنامه به طور خودکار لیست های هوشمندی از هوتل ها و جاذبه های مورد علاقه مشتری برای کمک به برنامه ریزی ایجاد می کند.مایکروسافت همچنین در حال پیشبرد برنامه‌هایی برای ادغام این فناوری در طیف وسیعی از خدمات نرم‌افزاری معروف خود مانند Word و Excel است.

متخصص آموزش زبان Duolingo دو ویژگی جدید ارائه شده توسط GPT-4، قدرتمندترین را منتشر کرده است. Duolingo Max که  به زبان‌آموزان این امکان را می‌دهد تا توضیحات عمیقی در مورد اینکه چرا پاسخ‌هایشان به سوالات تمرینی یا تستی درست یا نادرست بوده ، دقیقاً مانند یک معلم خصوصی کمک می کند. ویژگی دیگرش این است که به دانش آموزان اجازه می دهد تا مهارت های زبانی خود را با نقش آفرینی با شخصیت های هوش مصنوعی تمرین کنند.

 کوکاکولا  قصد دارد از این فناوری به همراه ابزار تصویر تولیدی Dall-E برای ایجاد کپی تبلیغاتی، تصاویر و پیام های شخصی سازی شده استفاده کند.

سازندگان اپلیکیشن پیام‌رسان اجتماعی محبوب اسنپ چت، هوش مصنوعی مکالمه‌ای را در محصول خود تعبیه کرده‌اند. این ربات که هوش مصنوعی من نام دارد، به عنوان یک مخاطب معمولی در لیست دوستان کاربر ظاهر می شود و می تواند در هر زمان برای کمک به پاسخ به سؤالات یا صرفاً برای سرگرمی، برای چت فراخوانی شود. کاربردهای پیشنهادی اسنپ چت شامل “ارائه مشاوره در مورد هدیه مناسب برای تولد BFF شما، کمک به برنامه ریزی یک سفر پیاده روی برای یک آخر هفته طولانی، یا پیشنهاد اینکه چه چیزی برای شام درست کنید.”

چگماتو- این پلتفرم آموزشی که توسط دانشجویان برای کمک به انجام تکالیف استفاده می شود، سرویس جدیدی به نام Cheggmate را معرفی کرده است که توسط GPT-4 پشتیبانی می شود. پیش از این، مدل کسب و کار شرکت شامل دانشجویانی بود که برای پاسخ به سؤالات توسط متخصصان انسانی هزینه می پرداختند. پس از اینکه ارزش سهام آن تا 40 درصد کاهش یافت، زمانی که مدیر عامل شرکت دن روزنسویگ اعلام کرد که رشد شرکت تحت تأثیر ظهور ChatGPT قرار گرفته است، به سرعت برنامه‌هایی برای ایجاد آن در خدمات خود تنظیم کرد. شرکت نرم افزاری Freshworks می گوید که برنامه نویسان آن زمان لازم برای ایجاد برنامه های نرم افزاری پیچیده را از 10 هفته به کمتر از یک هفته کاهش داده اند.

ارائه دهنده دوره آنلاین Udacity از GPT-4 برای ایجاد یک معلم مجازی هوشمند استفاده کرده است که می تواند راهنمایی و بازخورد شخصی را به دانش آموزان ارائه دهد. این به گونه ای طراحی شده است تا به آنها کمک کند که با ارائه توضیحات مفصلی که می تواند برای هر یادگیرنده شخصی سازی شود، کار کنند. همچنین می تواند مفاهیم را خلاصه کند و اصطلاحات فنی را توضیح دهد و همچنین زمانی که ممکن است یک دوره به زبان مادری زبان آموز تدریس نشود، ترجمه کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا