ٍ
رویدادها

بانوی نخست قطر ؛ پانزده میلیارد دالر سرمایه،تلاش برای آموزش جهانی

شیخ موزا مادر امیر قطر وهمسر دوم امیر پشین این کشور زنی با پانزده میلیارد دالر سرمایه یکی از زنان ثروتمند جهان است.بانویی که نه تنها به همسری امیر پیشین قطر ومادری امیرفعلی وثروت بسیار که به شیک پوشی وسبک ویژه در مد وفیشن نیز درجهان مشهور است.

او همچنان با سازمان ملل متحد برای حمایت از آموزش جهانی کار می کند. شیخه موزا در واقع زنی ارزش گرا و صاحب سبک است که درباره هر دوی این موارد بسیار بحث شده است. او بنیاد آموزشی(EAA) را برای بهبود دسترسی به آموزش با کیفیت در کشورهای در حال توسعه تأسیس کرده است.

 اودختر ناصر بن عبدالله المسند، فعال معروف مخالف درقطر است و در سال 1959 به دنیا آمده است. او در 18 سالگی  ودر سال 1977 با امیر پیشین قطر وپدر امیر فعلی ازدواج کرد و دومین همسر محبوب او شد. این زوج هفت فرزند دارند که اکنون بین 31 تا 44 سال سن دارند و شیخ تمیم بن حمد آل ثانی امیر کنونی قطر دومین فرزند اوست.

او فارغ‌التحصیل جامعه‌شناسی از دانشگاه قطر است. او نماینده ویژه یونسکو در امور آموزش پایه و پیشرفته و همچنین رئیس بنیاد آموزش و علوم و توسعه مؤسسه قطر و موسسه صلتک می‌باشد. او مادر امیر فعلی قطر، تمیم بن حمد بن خلیفه آل ثانی، است. وی توجه ویژه‌ای به مسائل مربوط به خانواده، آموزش، علوم، مسائل فرهنگی و پیشرفت جامعه دارد. با فعالیت‌های موزه بنت ناصر در بخش آموزش و سرمایه‌گذاری صدها میلیون دالری قطر دراین بخش سبب شد تا مراکز معتبر آموزش عالی جهانی شعبه خود را در «شهرآموزش» قطر دایر کنند. این شهر در زمینی به مساحت ۱۰ کیلومتر مربع در نزدیکی دوحه تأسیس شده‌است.

همسر دوم امیر سابق، ابتکارات بلندپروازانه ای را برای زنان، کودکان و تحصیلات رهبری می کند. با این حال، مهمترین جنبه بدون شک سبک اوست. او با عمامه ای که به عنوان جایگزینی برای حجاب می پوشد، تصویری از ذوق و ظرافت بی بدیل ترسیم می کند. کمد لباس چشمگیر او شامل برندهای طراح بین المللی است.

بانوی اول قطر که به خاطر استایل منحصر به فرد خود معروف است و دارایی نزدیک به 15 میلیارد دالر دارد، آرایشگر ندارد. خود شیخه گفته است: من آرایشگرندارم، زیرا کسی را پیدا نمی کنم که بفهمد من چه می خواهم. او افزوده است: “این کارموجب آرامش ذهنی من است.” “وقتی خسته می شوم، به اتاق رختکنم می روم و الماری هایم را مرور می کنم و سعی می کنم همه چیز را مخلوط کنم و چیزهای نو را درست کنم

او قدرتمندترین زن قطر و یکی از شیک ترین زن های جهان، مالک فروشگاه بزرگ هارودز در لندن است. با خرید این ملک در سال 2010 از محمد الفاید به مبلغ 1.5 میلیارد دالر، ملکه شیک پوش هیچ کمبودی در لباس ندارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا