ٍ
رویدادها

قصه صفیه زن قربانی تجاوز طالبان درتخار

صفیه در روستای خلیان در چاه آب تخار زندگی می کرد. شوهرش امیر محمد نام داشت و پولیس محلی تخار در منطقه ای بود که آنها زندگی می کردند.

امیر محمد دو ماه پیش از سقوط دولت سابق از سوی طالبان کشته شد و بعداً صفیه با بردار شوهر خود ازدواج کرد.

شوهر جدید صفیه پس از روی کار آمدن طالبان به دلیل سابقه در پولیس محلی و دشمنی طالبان،  مجبور به فرار از افغانستان و ترک وطن و زاده گاه خود شد. اما طالبان با رسیدن به منطقه به دلیل مخالفت پیشین با شوهرش، خانوادۀ او را مجبور به کوچ اجباری کردند.

اکنون منابع محلی گزارش داده اند که دو عضو گروه طالبان که از افراد ملا فاضل فرمانده مشهور طالبان اند، به زور به خانه صفیه داخله شده و به او تجاوز کردند.

صفیه اما به خود طالبان شکایت برد و اسناد و مدارک کافی را تحویل طالبان در تخار داد. طالبان به ظاهر به مدت دو روز دو متجاوزین طالب را بندی کردند و سپس به ضمانت آزاد کردند. دو عضو متجاوز گروه طالبان به نام های مومن و عمر بدون هیچ برخورد قانونی آزاد شدند.

این دو متجاوز پس از آزادی و بندی شدن ظاهری دو روزه، از سوی خود طالبان شروع به تهدید صفیه و خانواده اش کردند تا پرونده خود را پس بگیرد.

هدا خاموش فعال حقوق زن با تایید این خبر می گوید که صفیه پس از تجاوز و آزار و اذیت دو طالب متجاوز، اکنون در شفاخانه مرکزی تالقان بستری است و هیچ کسی هم به صدای او گوش نمی دهد. پنج ماه پیش طالبان برادر زاده صفیه را که یک دختر هژده ساله بود نیز بدون هیچ دلیلی به قتل رسانده اند.

بانو خاموش اضافه می کند که دنیا نباید در پی به رسمیت پذیرفتن چنین گروهی باشد که حتا با مردم بی طرف هم چنین ظلمی های را انجام می دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا