ٍ
رویدادها
موضوعات داغ

پژوهش دانشگاه براون درآمریکا: چهارونیم میلیون نفر پس از یازده سپتامبر کشته شدند

به نقل از واشنگتن پست:دانشگاه براون در امریکا روز دوشنبه گزارشی درباره هزینه‌های انسانی جنگ با تروریسم که با حمله به افغانستان و عراق آغاز شد، منتشر کرد.

پژوهش دانشگاه براون درآمریکا: چهارونیم میلیون نفر پس از یازده سپتامبر کشته شدند

دانشگاه براون در امریکا روز دوشنبه گزارشی درباره هزینه‌های انسانی جنگ با تروریسم که با حمله به افغانستان و عراق آغاز شد، منتشر کرد.

در این گزارش گفته شده که پس از ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱، دستکم  ۴.۵ میلیون نفر به طور مستقیم و غیرمستقیم در جنگ‌ با تروریسم کشته شده‌اند.این گزارش بر مبنای داده‌های ملل متحد و تحلیل‌های کارشناسانه درباره تلفات در افغانستان، عراق، سوریه، پاکستان، لیبیا، سومالیا و یمن تهیه شده است.بنا به تخمین دانشگاه براون، از  ۴.۵ میلیون، بیش از ۳.۶ میلیون نفر به طور غیرمستقیم و در اثر تاثیرات ویرانگر جنگ بر اقتصاد و نظام خدماتی و رفاهی کشورهای آسیب دیده از جنگ با تروریسم کشته شده اند.

در این گزارش آمده است: «برخی مردم در جریان درگیری کشته شدند، اما بیشتر، به خصوص کودکان، از پیامدهای پایدارجنگ، مانند گسترش بیماری‌ها جان باختند.»

بیش از ۷ هزار سرباز و بیش از ۸ هزار پیمانکار امریکایی در افغانستان و عراق کشته‌شدند. پژوهشگران می‌گویند که باوجود بیرون شدن نیروهای امریکایی از عراق و افغانستان، تلفات نیروهای امریکایی ادامه دارد. زیرا، عده‌ای به دلیل تاثیرات روانی جنگ دست به خودکشی می‌زنند.در این گزارش آمده است که تا سال ۲۰۱۹ بیش از ۱۷۷ هزار نیروهای افغانستان، پاکستانی، عراقی و سوری کشته شدند. استفانی ساول، یکی از نویسندگان این مقاله می‌گوید که در مناطق جنگی مردم هنوز از تبعات و عواقب جنگ با تروریسم رنج می‌برند.

واشنگتن پست گزارش داد که به تازگی‌ مشخص شده که تعدادی از عراقی‌ها پس از تماس با سطل‌های زباله‌سوز نیروهای امریکایی در پایگاه ارتش ایالات متحده بیمار شدند و جانشان را از دست دادند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا