ٍ
جامعهرویدادها
موضوعات داغ

روزانه بیش از هشتاد طالب به این رستوران شیک کابل می آیند

طالبان در گران ترین رستوران های شهر کابل غذا می خورند

طالبان در گران ترین رستوران های شهر کابل غذا می خورند

اکثریت فرماندهان و حتی نظامیان پائین رتبه اعضای طالبان در کابل، همواره نان چاشت وشب خود را در گران قیمت ترین رستوران های کابل می خورند.گزارش ها از کابل میرساند که جنگجویان طالبان بعد از به قدرت رسیدن در افغانستان و تصرف شهر کابل، نان شب وچاشت خود را همواره در گران قیمت ترین رستوران های شهر کابل می خورند. تحقیقی که گزارشگر فارسی تایمز در این رابطه از نواحی مختلف شهر کابل جمع آوری نموده ، نشان میدهد که اکثریت جنگجویان طالب که اکنون مناصب مختلف نظامی در شهر کابل دارند،وعده های غذایی خود را در رستوران های نصیب، امپراطور، برگ کانتیننتال، ترکیه ای کفایت، مرحبا و… می خورند. این رستوران ها از جمله شیک ترین و پرهزینه ترین رستوارنت های شهر کابل می باشد. صاحبان این رستوارنت ها در مصاحبه با گزارشگر فارسی تایمز در رابطه به هزینهء غذا خوردن در این رستورانت ها چنین گفته اند. در رستوارنت نصیب یک خوراک متوسط که برای یک شخص اختصاص داده شده است به ارزش 550 افغانی، در رستورانت امپراطور 800 افغانی، در برگ کانتیننتال 1050 افغانی، ترکیه ای کفایت 950 افغانی و در مرحبا 500 افغانی گفته شده است.

صاحبان رستورانت ها به گونه کلی حاضر نشده اند در این رابطه با گزارشگر ما مصاحبه کنند. اما تنها یکی از مالکان رستورانت که نمی خواهد نام خود و رستوران اش گرفته شود می گوید. “بلی سرباز ها و فرماندهان “امارت اسلامی” که در نزدیکی های رستوارن من وظیفه دارند، مدت یک و نیم سال می شود که چاشت و شب اینجا می آیند و نان نوش جان می کنند، آنها از بلند قیمت ترین مینو های غذایی سفارش میدهند و قیمت آن را نیز کاملا می پردازند، بر علاوه فرماندهان بلند رتبهء “امارت اسلامی” که اینجا می آیند، صندلی ها و میز ها را پس نموده و نشسته غذا می خورند.” مالکان رستوران ها حاضر به مصاحبه با ما نشده اند، ما قادر شدیم که از بعضی از خدمهء این رستوران ها و گدایی گرانی که در اطراف این رستوارنت ها گدایی می کنند دراین زمینه اطلاعاتی باما شریک ساختند.

 یکی از شاگردان رستورانی در شهر کابل می گوید که از ریاست “استر درستیز دهمزنگ “تقریبا روزانه بیش از هشتاد نفر از فرماندهان و ملا های قدرتمند طالبان در این رستوران می آیند و هرکدام تقریبا به اندازهء یک و نیم خوراک نان می خورند. در سیزدهء ساحه دیگر که رستوارن های مختلف وجود دارند، گدا های موجود در آنجا نیز می گویند که همه روزه موتر های زرهی و نظامی طالبان در این رستوران ها می آیند و غذا میخورند. این در حالی ست که بحران اقتصادی در افغانستان بیش از هر زمان دیگر در حال افزایش بوده و افغانستان در سطح جهان بلند ترین نرخ فقر، بیکاری و تورم را داشته و مردم این کشور با شدید ترین بحران قحطی دست و پنجه نرم میکنند. از جانب دیگر دولت طالبان برای نیروهای نظامی خود از بودجه ملی این کشور که کلاً از مالیات مردم، استخراج معادن و … تأمین می کنند اعاشهء مخصوص نیز اختصاص میدهند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا