ٍ
America آمريكا

پناه جویان افغانستان درآمریکا پس از دوسال هنوز به کمک نیاز دارند

پس از اینکه ارتش ایالات متحده نیروهای خود را از افغانستان در سال 2021 خارج کرد، یوتا یکی از اولین ایالت هایی بود که آغوش خود را به روی مهاجران افغانستانی که وارد این کشور شدند، باز کرد.

به گفتهء کیتی فلوری، از شهرداری شهرستان سالت لیک، اکنون بیش از 900 پناهندهء افغانستان یوتا را خانه خود کرده اند و بیش از 550 نفر تنها در شهرستان سالت لیک زندگی می کنند.آنها می گویند که حتی  بعد از دو سال ، اکنون بیش از هر زمان دیگری به منابع برای پناهندگان نیاز است.

به همین دلیل شهردار کانتی سالت لیک میزبان نمایشگاه توزیع بسته های اضطراری ووسایل برای پناهندگان افغانستانی بودند که در آن صدها مهاجر می‌توانند  بسته ‌های پر از مواد غذایی، محصولات بهداشتی زنانه، چراغ قوه و وسایل اضطراری را جمع‌آوری کنند.

این مسوول شهرداری این شهر گفته است که«ممکن است ندانیم چرا آنها از کشورهای خود فرار می کنند، اما وقتی به اینجا رسیدند، باید محیط مناسبی را برای آنها ایجاد کنیم »

سازمان غیر دولتی کمک به مهاجران افغانستان دراین شهر در سال 2022، 150000 دالر از عملیات پشتیبانی پناهجویان افغانستان دریافت کرد تا برای هر گونه هزینهء تحصیلی، حقوقی و مهاجرتی و پروژه هایی مانند توزیع بسته های اضطراری به پناهندگان کمک کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا