ٍ
America آمريكا

پناه جویان افغانستان ونگرانی اقامت در آمریکا

دو سال از تسلط طالبان برافغانستان، می گذرد. ایالات متحده آمریکا قول داده بود که از شهروندان افغانستان که به آمریکا کمک کرده اند، مراقبت کند.

صوفیه سلمی، مدافع مهاجرت در مورد پناهندگان افغانستان صحبت می کند که به آنها کمک کرده است تا در نیوجرسی اسکان داده شوند. جیمی دینیکولا، وکیل ارشد که به پناهندگان در شمال و مرکز نیوجرسی خدمت می کند، گفته است: کشور ما بیش از 80000 متحد افغانستان را  انتقال داد که در زمان حضور ایالات متحده دراین کشور به ما و افغانستان کمک کردند.

اما در حالی که این گروه ازپناه جویان افغانستان انتظار داشتند راهی برای شهروندی دائمی داشته باشند، تقریباً دو سال بعد نیز این اتفاق نیفتاده است. بزرگترین نگرانی برای بسیاری ازآنان این است که نمی توانند خانواده ای را که در دام وحشت گرفتار شده اند، نجات دهند. بسیاری از پناه جویان منتقل شده به آمریکا ، اعضای خانواده شان در افغانستان ویا کشورهای همجوار در سرگردانی به سر می برند.

یکی از پناه جویان افغانستان که ویزه پاروال را به دست آورده است و  پنج ماه از درخواست پناهنده گی او می گذرد، می گوید که درخواست پناهندگی داده است تا مطمئن شود که به افغانستان بازگردانده نخواهند شد.با این حال، آنها می دانند که پناهندگانی که با آنها کار می کند در وضعیت متفاوتی قرار دارند. یک وکیل مهاجرت می‌گوید از آنجایی که کنگره قانون مربوط به شهروندان پناه جوی افغانستان را تصویب نکرده است ، آن‌ها رنج روانی دائمی را تجربه می‌کنند. او می‌گوید: «آنها واقعاً نمی‌توانند ادامه دهند، با وجود اینکه اینجا در محیطی بهتر و امن‌تر هستند، اما بسیار نگران وضعیت دائمی خود هستند.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا