ٍ
America آمريكا

آتش‌سوزی‌های کانادا وگسترش اثرات آن به شهرهای آمریکا

از اوایل جون، آتش سوزی ها حدود 3.3 میلیون هکتار (کمتر از 13000 مایل مربع) را سوزانده است.

آتش سوزی در مناطق شرقی کانادا شعله ور است. در حالی که آتش‌سوزی‌های جنگلی در غرب کانادا گسترش می باید، امسال نوا اسکوشیا، کبک و بخش‌هایی از انتاریو با آتش‌سوزی‌های غیرقابل کنترول مواجه شده‌اند.

آتش‌سوزی‌های اخیر در اواخر آپریل آغاز شد و در شش هفته گذشته به گسترش خود ادامه داده است. از اوایل جون، آتش سوزی ها حدود 3.3 میلیون هکتار (کمتر از 13000 مایل مربع) را سوزانده است. آتش سوزی ها منطقه ای بزرگتر از ایالت مریلند درآمریکا را سوزانده اند و در شرایط گرم و خشک ماه های تابستان همچنان گسترش خواهند یافت.در این مرحله، مشخص نیست که دقیقاً چه چیزی باعث آتش‌سوزی‌های جنگلی در کانادا شده است.

وقتی آتش‌سوزی شروع می‌شود، تا زمانی که آتش‌نشانان آتش را مهار نکرده اند، تحقیقات در مورد علت آتش سوزی آغاز نمی‌شود. مقام های کانادایی از سایر کشورها برای مبارزه با بیش از 400 آتش سوزی در سراسر کشور که تاکنون 20000 نفر را آواره کرده است، درخواست کمک اضافی کرده اند. به دلیل تعداد زیاد آتش‌سوزی‌هایی که به‌طور هم‌زمان روی داده است، صرف منابع مورد نیاز برای شناسایی علت هر آتش‌سوزی دشوار است.اما به طور سنتی چند دلیل برای آتش‌سوزی جنگل‌ها در طول ماه‌های تابستان، زمانی که پوشش گیاهی خشک می‌شود، وجود دارد. دو مقصراصلی معمولا آب و هوا و انسان هستند.

در مورد آب و هوا، صاعقه می‌تواند باعث آتش‌سوزی در یک منطقه دورافتاده شود که تشخیص آن را دشوار می‌کند ،تا حد زیادی نیز شایع ترین علت آتش سوزی، فعالیت های انسانی است. طبق گزارش سرویس پارک های ملی ایالات متحده، انسان ها عامل حدود 85 درصد از آتش سوزی های جنگلی در این کشور هستند. در حالی که این ممکن است درست باشد، راه های مختلفی برای ایجاد آتش سوزی توسط انسان وجود دارد.علل رایج عبارتند از آتش سوزی در اردوگاه های تابستانی، سوزاندن آوار در نزدیکی بیابان، استفاده از وسیله نقلیه و نقص در عملکرد، سیگارهای دور ریخته شده، و آتش زدن عمدی.حداقل برخی از آتش‌سوزی‌های کنونی احتمالاً باهم مرتبط هستند، و جرقه‌های یک آتش‌سوزی احتمالاً بر روی باد حمل می‌شوند تا آتش‌سوزی دیگری را در همان نزدیکی شروع کنند. چرا دود اینقدر بد است؟به گزارش سرویس ملی هواشناسی، سواحل شرقی از نظر دود در وضعیت بدی قرار دارد. یک منبع درهواشناسی واشنگتن دی سی، گفته است که ساحل شرقی در حال حاضر اثرات یک سیستم کم فشار واقع در جایی در اطراف نیوانگلند را احساس می کند.این سیستم یک جریان شمالی را به همراه دارد، به این معنی که بادها از شمال به جنوب می وزند (و دود آتش سوزی را با خود می آورند)او افزوده است که : «به نظر می رسد این وضعیت برای مدتی ادامه خواهد داشت.پیش بینی سرویس ملی هواشناسی برای دود تنها تا 48 ساعت بیرون را به طور دقیق پیش بینی می کند، و در این مدت، خبرهای خوبی وجود ندارد. انتظار می رود کیفیت هوا در آینده قابل پیش بینی ضعیف باقی بماند.

و حتی زمانی که سیستم کم فشار از ساحل شرقی خارج شود، مهلت زیادی وجود نخواهد داشت. پیش‌بینی می‌شود که یک سیستم کم فشار دیگر در بالای دریاچه‌های بزرگ در غرب میانه قبل از فشار به سمت شرق ساخته شود.این منبع افزوده است که دومین سیستم فشار پایین اساساً همین کار را انجام می دهد و تا زمانی که آتش سوزی در کانادا ادامه دارد، هوای دود بیشتری به ارمغان می آورد.در این بین، آنها به هر کسی که در مسیر دود قرار دارد توصیه می کنند که اقدامات احتیاطی از جمله پوشیدن ماسک و استفاده از فیلترهای هوا را در صورت در دسترس بودن انجام دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا