ٍ
America آمريكارویدادها
موضوعات داغ

اقامت دارنده گان ویزه پارول درامریکا تمدید می شود

ویزه پرول در سال های 2021 و 2022 برای اسکان مجدد آنها استفاده شده است

اقامت دارنده گان ویزه پارول درامریکا تمدید می شود

دولت امریکا درنظر دارد تا به مهاجران افغانستان که در”تحول تاریخی” به این کشور انتقال داده شده اند، زمینهء تمدید اقامت را فراهم کند.  براساس تصمیم وزارت امنیت داخلی ایالات متحده، فرصت تمدید مجوزهای کار موقت و حفاظت از اخراج زیرچتر سیاست مهاجرتی بشردوستانهء معروف به “پرول” برای پناهنده گان افغانستان فراهم خواهد شد، ویزه پرول در سال های 2021 و 2022 برای اسکان مجدد آنها استفاده شده است. به گزارش ب سی بی اس نیوز :

منابعی گفته اند که شهروندان افغانستان واجد شرایط، خواهند توانست درخواست آنلاین تمدیداقامت نمایندو دولت در حال برنامه ریزی برای شروع پذیرش درخواست های تمدید اقامت در ماه جون است.

به دلیل ناروشن بودن تصمیم کنگره ایالات متحده درمورد وضعیت قانونی پناهنده گان افغانستان درآمریکا،دولت رییس جمهوربایدن در نظر دارد به ده‌ها هزار شهروندافغانستان که پس از تسلط طالبان به ایالات متحده آورده شده‌اند، اجازه دهد تا حداقل دو سال دیگر برای اقامت و کار قانونی در این کشور درخواست بدهند.

 منابع افزوده اند که USCIS حداقل پنج مرکز پشتیبانی را در سراسر ایالات متحده ایجاد خواهد کرد تا شهروندان افغانستان را با وکلای حقوقی شان در ماه‌های آینده وصل کند .این زمینه ای است تا آنها بتوانند به افراد تخلیه شده برای تمدید ویزه پرول و روند قانونی مهاجرت درخواست بدهند وشامل وضعیت قانونی دائمی مانند پناهندگی شوند. این مراکز همچنین مراقبت های صحی، کمک های کاریابی و سایر خدمات را برای کمک به پناهنده گان افغانستان، درجهت آمیزش در جامعهءآمریکا ارائه خواهند داد.

آنجلو فرناندز هرناندز، سخنگوی امنیت داخلی گفته است که این وزارت در تلاش است تا “در اسرع وقت” برای شهروندان افغانستان که ویزه پرول دارند، “راهنمایی” ارائه کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا