ٍ
America آمريكا
موضوعات داغ

سرباز افغانستان پس از طی قاره ها به آمریکا رسید

عبدالواسع صافی در ماه‌های پس از آزادی از یک بازداشتگاه مهاجرت در تگزاس، بیشتر روزهای خود را به دعا، ورزش و رفتن به پزشک گذرانده است.

از زمانی که او در سپتامبر 2022 در مرز تگزاس و مکزیک دستگیر شد، به هر کسی که از او می‌پرسید گفته است که ترس زیادی از آزار و اذیت یا شکنجه طالبان دارد و به پناهندگی در ایالات متحده نیازمنداست، یک ساعت پس از مصاحبه‌اش، دولت فدرال اطلاعات اولیه خود را اعلام کرد. تایید: به گزارش تگزاس تربیون:

این سرباز سابق افغانستان به پرسش های افسر خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده پاسخ ارایه کرد و توضیح داد که چرا مجبور شده پس از پایان ناگهانی جنگ در سال 2021 افغانستان را ترک کند، چرا مجبور شده از برای فرار از دست طالبان از سه قاره عبور کندو به برادرش سمیع الله صافی در هیوستون تگزاس بپیوندد.

واسع پس از گذراندن ماه ها در مسیرهای مختلف جهان، در مرز ایالات متحده و مکزیک، پس از اینکه ظاهراً توسط یک قاچاقچی به آنجا رها شد، دستگیر شد. این سرباز سابق افغانستان مدت ها تصور می کرد که از او به عنوان یک قهرمان جنگ درآمریکا استقبال می شود. در عوض او به دلیل عدم ارائه مستندات قابل قبول به یک جرم جنایی متهم شد. او ماه ها در بازداشت بود.پس از مداخله کنگره توسط شیلا جکسون لی، نماینده ایالات متحده در هیوستون، واسع سرانجام آزاد شد و اتهامات علیه او رد شد.

تیم حقوقی مهاجرت واسع از اظهار نظر در مورد اقدامات بعدی خودداری کرد، اما تاریخ دادگاه در ماه جولای تاریخ مهمی برای او است. اگر دولت ایالات متحده به او پناهندگی بدهد، او می تواند به طور قانونی در ایالات متحده زندگی و کار کند و دروازه دنیا به روی او باز خواهدشد. او می تواند برای کار اقدام کند. او صنعت حمل و نقل را در نظر گرفته است، زیرا این صنعت به مهارت های زبانی گسترده ای نیاز ندارد. این پول به خانواده او کمک خواهدکرد. او می تواند در خارج از آمریکا به بیشتر جاها به جز افغانستان سفر کند.از دست دادن دائمی شنوایی تنها یکی از بسیاری مشکلات غیر واسع است.

از نظر روحی، او هنوز با تروما دست و پنجه نرم می کند. او اغلب به کشوری فکر می کند که سعی کرد از طالبان محافظت کند. او نمی‌داند که آیا هرگز خانواده‌اش را – که به دلیل دخالت پسرانشان با ایالات متحده مورد آزار و اذیت قرار می‌گیرند – دوباره ببیند ویاخیر؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا