ٍ
America آمريكارویدادها
موضوعات داغ

رییس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا: وزارت امورخارجه درمورد خروج از افغانستان باید پاسخگو باشد

مایک مک کال رییس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان امریکا، هشدار داده است که اگر آنتونی بلینکن سندهای خروج شتاب‌زده نیروهای امریکایی از افغانستان را در اختیار این کمیته قرار ندهد، از سوی مجلس نمایندگان فرا خوانده خواهد شد. به گزارش فاکس نیوزقانونگذاران جمهوریخواه می گویندکه هیچ نشانه ای مبنی برپاسخگویی به مهلت کنگره برای ارائه اسناد مربوط   به خروج از افغانستان ازسوی وزارت امورخارجه ایالات متحده امریکا وجود ندارد..پیش از این وزیر خارجه آمریکا گفته است این اطلاعات را تا میانه‌های ماه اپریل سال روان در اختیار این کمیته قرار می‌دهد اما رییس کمیته روابط خارجی سخنان انتونی بلینکن غیر قابل پذیرش خواند.

پیش از این، سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده امریکا گفته بود این نهاد به فرستادن سند به این کمیته متعهد است و تا کنون درباره‌ علت خروج نیروهای امریکایی از افغانستان ده‌ها نشست توجیهی و صدها صفحه سند و مدرک در اختیار این کمیته قرار گرفته است.

مایک مک کال، نماینده ایالت تگزاس، گفته است که وزارت امورخارجه امریکا درمورد پاسخگویی درمورد نحوهء خروج از افغانستان سنگ اندازی می کند وآن ها مصمم اند تا این روند را پیگیری کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا