ٍ
America آمريكارویدادها

مهاجران نو افغانستان در مینه سوتای آمریکا با مشکل کرایه خانه روبرواند

یک خانواده باید با اسناد نشان بدهد که درآمد ثابتی دارد ومی تواند از عهدهء پرداخت کرایه بربیاید

بسیاری از خانواده های افغانستان در مینه سوتای آمریکا با پایان یافتن کمک های دولت، برای پرداخت کرایه خانه، بامشکلات جدی مواجه می شوند. نزدیک به 600 خانواده افغانستان پس از شش ماه زندگی در مینه سوتا با بحران مسکن مواجه هستند. به گزارش سهان ژورنال:دولت فدرال ایالات متحده به پناهجویان افغانستان هزینه شش ماه کرایه می دهد. پس از آن، پناهندگان ملزم به پرداخت کرایه ء خانه ء خود هستند، اما بسیاری از آنها به دلیل مشکلات زبانی، ناآشنایی با موضوع یافتن شغل درآمریکا،نداشتن وسیله نقلیه و… با موانعی برای استخدام مواجه هستند.سازمان های اسکان مجدد پناهندگان  ازجمله جامعه فرهنگی افغانستان دراین ایالت در تلاش هستند تا اطمینان حاصل کنند که خانواده های افغانستان  باوجود افزایش کرایه خانه دراین ایالت مسکن داشته باشند.

مینه سوتا از زمان تسلط طالبان بر افغانستان در ماه آگست، پذیرای بیش از 1200 شهروندان افغانستان بوده است. دولت طرح اضطراری موثری را برای اسکان پناهندگان افغانستان دراین ایالت هماهنگ کرد. اکنون، آنها در حال توسعه طرحی با دولت فدرال و سازمان های محلی برای حفظ مسکن این پناهنده گان هستند.

پس از پایان کرایه و پیش پرداخت شش ماهه برای یک خانوار افغانستان، اکثر صاحب خانه ها برای تمدید اجاره نامه نیاز به “اثبات درآمد” دارند. یک خانواده باید با اسناد نشان بدهد که درآمد ثابتی دارد ومی تواند از عهدهء پرداخت کرایه بربیاید.به همین منظور شماری از سازمان های اجتماعی در این ایالت طرحی را روی دست دارند تا بتوانند به این خانواده های افغانستان که اخیرا به این ایالت آمده اند، کمک نمایند. آنها از صاحب خانه ها، نهاد ها وکمک کننده گان خواسته اند تا دراین زمینه به هرشیوهء که ممکن است ،همکاری کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا