ٍ
America آمريكارویدادها
موضوعات داغ

 امکان پذیرایی پناهجویان افغانستان در مرز مکزیک وآمریکا

 امکان پذیرایی پناهجویان افغانستان در مرز مکزیک وآمریکا

مسوولین مهاجرت وشهروندی ایالات متحده آمریکا می گویند که آن عده پناه جویان افغانستان که ازطریق مرز  مکزیک وارداین کشور می شوند، در صورت داشتن دلایل قابل قبول مبنی بر خطرناک بودن برگشت شان به افغانستان، مورد پشیتبانی قرار می گیرند.

 بر اساس مقررات مرزی فعلی ، افرادی که مایل به درخواست پناهندگی در ایالات متحده هستند، می توانند از اپلیکشن تلیفون همراه به نام CBPOne برای تعیین قرار ملاقات برای حضور در یک مرز ورودی ایالات متحده استفاده کنند.

پس از ورود به ایالات متحده، پولیس مرزی این افراد را در روند اخراج فوری قرار خواهند داد و درصورتی که این شهروندان بتوانند دلایل معتبر ارایه دهند، زمینهء درخواست پناهنده گی برای شان فراهم خواهد شد.

بخش مهاجرت وامور شهروندی آمریکا گفته است که برای پناه جویان افغانستان در مرز جنوبی با مکسیکو، هیچ گونه برخورد یا رفتار ترجیحی و خاصی دریافت نمی‌کنند، اما در عوض با آنها مانند هر شهروند غیر آمریکایی دیگری که به دنبال ورود به ایالات متحده بدون ویزای معتبر هستند، برخورد می‌شود.

بسیاری از افرادی که از طریق مرز جنوبی وارد می‌شوند، تنها پس از ارائهء درخواست پناهندگی و منتظر ماندن آن برای ۱۵۰ روز، می‌توانند برای جواز کار درخواست کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا