ٍ
America آمريكارویدادها
موضوعات داغ

ادارهء مهاجرت وشهروندی ایالات متحده به نوآمده گان افغانستان:هشدار کلاهبرداری

این مسوولین گفته اند که اگر کسی به منظور طی مراحل ویزه پارول به شهروندان افغانستان درآمریکا مراجعه کرد، اعتماد نکنند.

هشدارادارهء مهاجرت وشهروندی ایالات متحده به نوآمده گان افغانستان:

متوجه کلاهبرداری درروند ویزه پارول مجدد باشید

دولت ایالات متحده اعلام کرده که احتمال دارد برای شهروندان افغانستان که درسال 2021 و20222 از سوی دولت به آمریکا انتقال یافته و ویزه دوساله مشهور به پارول دریافت کرده بودند، زمینهء درخواست دوباره این ویزه ویا تمدید آن را مهیا کند. این برنامه اگرچه رسمأ آغاز نشده و در حال حاضر عملا راهی برای فرستادن درخواستی پرول مجدد وجود ندارداما بنا براعلام دولت آمریکا این روند به زودی آغاز خواهد شد.

هم زمان با این مسوولین امور مهاجرت وشهروندی ایالات متحده آمریکا هشدار می دهند که شهروندان نوآمدهء افغانستان متوجه سوء استفاده کننده گان وکلاهبرداران احتمالی دراین روند باشند. آنها می گویند ممکن است در فرصتی که همه منتظر طی مراحل ویزه مجدد پارول هستند کسانی به منظور سو استفاده وکلاهبرداری وارد شده وباعث فریب نوآمده گان افغانستان درایالات متحده آمریکا گردند.

به همین منظور مسوولین امور مهاجرت وشهروندی ایالات متحده می گویند که شهروندان افغانستان درایالات متحده که وضعیت متذکره را دارند، مراقب افراد یا ایمیل هایی باید باشند که در برابر ارائه خدمات حقوقی و مهاجرت درخواست معلومات شخصی یا پول می کنند.

این مسوولین گفته اند که اگر کسی به منظور طی مراحل ویزه پارول به شهروندان افغانستان درآمریکا مراجعه کرد، اعتماد نکنند. ادارهء خدمات شهروندی ومهاجرت ایالات متحده آمریکا(USCIS) تا اکنون هیچ روندی را در این زمینه آغاز نکرده است.

بنابر این ارائه کنندگان خدمات حقوقی نمی توانند در مورد این پروسه  وازجمله درقسمت آماده سازی  و فرستادن درخواست  ویزه پاروال کاری از پیش ببرند، تا زمانی که این معلومات از طرف  USCIS  در دسترس قرار نگیرد، هیچ کس نمی تواند دراین باره کاری انجام دهد. این مسوولین تاکید می کنند که شهروندان افغانستان باید متوجه باشند که :

  • ادارهء خدمات مهاجرت و شهروندی ایالات متحده (USCIS) به استثنای موارد خاص،‌ معمولأ در مورد اینکه شما برای ویزای لاتری، ویزای مهاجرت، ویزای غیر مهاجرتی یا دیگر نوع مزایای مهاجرتی تائید شده اید، ایمیل ارسال نمی کند .

  • ایمیل آدرس های دولت ایالات متحده همیشه به (Gov.) ختم می شود.

  • اگر آدرس فزیکی تان را بنابر مسائل مصئونیت و امنیت درج درخواستی های مهاجرتی تان نکرده باشید، پس ممکن است از uscis.gov ایمیل دریافت کنید. لطفأ همیشه معلومات  فرستنده ایمیل را بررسی کنید و مطمئن شوید که ایمیل فرستنده به (gov.) ختم می شود.

  • ادارهء خدمات مهاجرت و شهروندی ایالات متحده (USCIS) هرگز از شما نمی خواهد که پولی را به یک فرد انتقال دهید یا فیس و هزینه های دیگری را بپردازید مگر اینکه از طریق حساب My USCIS شما باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا