ٍ
جامعه

ازدواج دور از هم زناشویی در جاپان

نوعی ازدواج در جاپان رواج یافته است که بر اساس آن زندگی زناشویی به جایی اینکه در یک خانه و زیر یک سقف باشد، در خانه های جدای زن و شوهر ادامه پیدا می کند. زن و شوهر بدون اینکه زیر یک سقف باشند، باهم زن و شوهر رسمی اند. آنها در خانه های مجزای خود زندگی می کنند و هرکدام در طول هفته سرش به کار و زندگی و خانۀ خودش است. اما در آخر هفته همدیگر را می بینند، به مسایل مربوط به فرزندان خود می‌رسند و در تعطیلات یا هر وقت بخواهند با هم قرار می گذارند و همدیگر را می بینند، بدون اینکه زیر یک سقف باشند. به گزارش جاپان اکسپرس در مادۀ 752 قانون مدنی ژاپن به صراحت بیان می کند که « زن و شوهر باید با هم زندگی، با یکدیگر همکاری و یکدیگر را حمایت کنند.» و بدین ترتیب الزام زن و شوهر به زندگی مشترک برقرار می شود و منع قانونی برای این گونه ازدواج ها نیست. بسیاری از زوج ها این نوع ازدواج را در جاپان مثبت دانسته اند و بودن با هم به صورت مداوم و در یک خانه را مایۀ سرخورده‌گی و دل زده‌گی دانسته اند. زن و شوهری که از هم صد کیلومتر فاصله دارند گفته اند: که آخر هفته همدیگر را می‌بینیم و مسایل فرزندان خود را هماهنگ می کنیم ولی کاری به کار و زندگی جداگانۀ همدیگر نداریم. به نقل از جاپان اکسپرس:

شما می توانید زمان خود را گرامی بدارید. مزیت اصلی ازدواج جدا از هم این است که می توانید بدون نگرانی در مورد ریتم زندگی شریک زندگی خود، زمان تنهایی خود را گرامی بدارید. تعداد فزاینده ای از زوج ها جدا از هم زندگی می کنند زیرا می خواهند زمان بیشتری را به کار خود اختصاص دهند.

کمتر احتمال دارد تفاوت در ارزش ها را احساس کنید. مهم نیست که چقدر همدیگر را دوست دارید، تفاوت در ارزش ها به طور قطع رخ می دهد. به خصوص هنگام زندگی مشترک، ممکن است با تفاوت های کوچک در سبک زندگی احساس ناراحتی کنید. هنگام ازدواج، به راحتی می توان تفاوت های جزئی در ارزش ها را در زندگی یکدیگر پیدا کرد. با این حال، در ازدواج جدایی، با عدم زندگی مشترک، احساس تفاوت های کوچک در ارزش ها دشوار است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا