ٍ
قلمرو فارسی

سریال نون خ 4 در تعطیلات نوروز

سریال نون خ به کارگردانی سعید آقاخانی یکی از مجموعه های پرمخاطب طنز در سالهای اخیر است که در 3 فصل با حضور بازیگران مشهور و معرفی هنرمندان جدید به روی آنتن رفته است.این سریال محبوب طنز در استان کردستان ایران تصویربرداری شده و فصل سوم این مجموعه در نوروز 1400 پخش شد.اخیرا عوامل این سریال طنز گفته اند که فصل چهارم آن آماده پخش است ودر تعطیلات نوروزی پخش خواهد شد.

نون خ نام مجموعهء تلویزیونی ایرانی است که تاکنون ۳ فصل از این سریال ساخته شده است. نون خ به کارگردانی سعید آقاخانی و نویسندگی امیر وفایی است. تیم دستیاری این سریال را امید ترکاشوند و مصطفی کیایی تشکیل میدهند که در نوروز ۱۳۹۸ پخش شد. «نون خ» مخفف نام نقش اصلی این سریال، نورالدین خانزاده است. سریال نون خ پربیننده‌ترین سریال نوروز ۱۳۹۸ بود. این سریال در سه فصل در سال‌های ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ با داستان های متفاوت پخش شده است و فصل چهارم آن در نوروز سال ۱۴۰۲ پخش خواهد شد، همچنین این سریال سه سال پربیننده ترین سریال های نوروزی صدا و سیما بوده است.

سریال نون-خ در استان کرمانشاه تصویربرداری آن شروع شده‌است و فضای این منطقه را به تصویر می‌کشد. در قسمت‌های مختلفی از سریال، از ترانه‌های هنرمندان کرد استان کردستان و آذربایجان غربی مانند مظهر خالقی، حسن زیرک و حسین صفامنش استان کرمانشاه بهره برده‌اند.مشکل دیگری که در سریال وجود دارد، مکانی‌ست که داستان اصلی سریال طی می‌شود. منظور همان روستایی است که در سریال بازیگران اصرار دارند به آن بگویند «شهر»، که این موضوع در فصل اول باعث بازتابی منفی از سوی جامعه کُردها در ایران شد.

عدم به تصویر کشیدن شهرهای کردنشین و نماهای این شهرها، یکی دیگر از مشکلات جدی این سریال است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا