ٍ
جامعه

آینده مبهم پناه جویان افغانستان با تعلیق برنامه های دولت آلمان

آینده مبهم پناه جویان افغانستان با تعلیق برنامه های دولت آلمان

آینده هزاران شهروند افغانستان در معرض خطر که امیدوار بودند به آلمان بروند تا زندگی خود را از طریق برنامه پذیرش فدرال این کشور بازسازی کنند، در هاله ای از ابهام قرار دارد زیرا روند روادید برای اسکان مجدد آنها به طور ناگهانی متوقف شده است.تعدادی از هنرمندان افغانستان که قبلاً مجوز پذیرش از مقامات آلمانی دریافت کرده بودند به روزنامه آرت گفته اند که در اوایل ماه آپریل به آنها اطلاع داده شد که درخواست هایشان در حال تعلیق است و برخی توصیه کردند که تاخیر ممکن است دو تا سه ماه طول بکشد.در اکتبر 2022، دولت آلمان اعلام کرد که مجوز پذیرش 38100 شهروند افغانستان را صادر کرده است که حدود 26000 نفر از آنها قبلاً وارد آلمان شده بودند. برنامه فدرال برای پذیرش حدود 1000 افغان در ماه برنامه ریزی شده بود که به ویژه در معرض خطر آزار و اذیت طالبان قرار داشتند.

برنامهء آلمان تنها امید بسیاری از کسانی بود که پشت سر گذاشته بودند. این طرح به ویژه هنرمندان و شخصیت‌های فرهنگی را زیرپوشش قرار می‌دهد، گروهی که به ندرت به عنوان در “معرض خطر” شناخته می‌شوند، همراه با فعالان درزمینه‌های سیاست، عدالت، رسانه، دانشگاه و آموزش، و افرادی که به دلیل جنسیت، گرایش جنسی یا مذهب آسیب‌پذیر شناخته می‌شوند. . توجه فقط به کسانی می شود که هنوز در افغانستان هستند. با این حال، طبق گزارش رسانه‌های آلمانی، این برنامه اخیراً توسط وزارت امور خارجه و وزارت کشور آلمان به دلیل « تلاش‌های احتمالی برای سوءاستفاده» به حالت تعلیق درآمد. وزارت خارجه آلمان به درخواست ها برای اظهار نظر پاسخ نداد.

این توقف به عنوان یک ضربه تازه برای برخی از هنرمندان برجسته افغانستان است که امیدهای خود را به زندگی جدید در آلمان بسته بودند و مبالغ قابل توجهی را برای دریافت ویزا سرمایه گذاری کردند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا