ٍ
اسلایدرچندرسانه ایرویدادها

جزییات محاکمه صحرایی متهم به آتش زدن قرآن مجید از سوی طالبان دربادغیس

همین دیروز بود که طالبان در بادغیس با فرستادن نامه‌ی به رسانه‌ها، از کشته شدن فردی در بادغیس خبر دادند که متهم به آتش زدن قرآن بود، طالبان در این نامه‌‌ی که به رسانه‌ها فرستاده بودند، ادعا کردند که این شخص از سوی شخص با هویت نامعلوم کشته شده‌است، اما حالا که یک روز از این رویداد می‌گذرد، منابع محلی به فارسی تایمز می‌گویند که این این فرد توسط طالبان بدون هیچ نوع محکمه و به صورت فوری، اعدام صحرایی شده‌است.

به گفته‌ی این منابع حاجی گل سی و پنج ساله که از سوی طالبان متهم به آتش زدن قرآن بود، قرآن را قصداً آتش نزده بوده و طالبان بدون بررسی قضیه او را به قتل رسانده‌اند. منابع می‌گویند حاجی گل در هنگام خواندن قرآن بوده که بین او و خانمش مشاجره لفظی صورت می‌گیرد و در همین هنگام حاجی گل قرآن را به سمت خانمش پرتاپ می‌کند و قرآن در آتش می‌افتد.

به نقل از باشندگان محل، پسر کاکای حاجی گل که با وی در یک خانه زندگی می‌کرده این رویداد را به طالبان گزارش می‌دهد و آنان وارد ماجرا می‌شوند.

با این همه، ویدیویی که از اعتراف حاجی گل در رسانه‌های اجتماعی دست به دست می‌شود، دیده می‌شود که طالبان از او ابتدا یک اعتراف ویدیویی می‌گیرند و پس از ساعاتی او را به رگبار گلوله می‌بندند. فردای آن روز چوپان‌های محلی جنازه او را از کوه‌های بادغیس به روستا می‌آورند، اما طالبان به هیچ کسی اجازه نمی‌دهند که برای حاجی گل نماز جنازه بخواند و او را دفن کند. حاجی گل تازه عروسی کرده بود و از او یک فرزند دختر به‌جای مانده‌است و باشنده‌های محل در گفتگو با فارسی تایمز گفته‌اند که این شخص معتاد به مواد مخدر بوده و سلامت روانی نداشته‌است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا