ٍ
قلمرو فارسی

آغازنمایشگاه بین المللی کتاب تهران: «آینده خواندنی است»

تاجیکستان هم به عنوان مهمان ‌ویژه نمایشگاه کتاب تهران معرفی

آغازنمایشگاه بین المللی کتاب تهران: «آینده خواندنی است»

نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار «آینده خواندنی است» از امروز، چهارشنبه ۲۰ اردیبهشت‌ماه آغاز به کار کرد و تا ۳۰ اردیبهشت‌ماه از ساعت ۱۰ صبح تا ۸ شب میزبان علاقه‌مندان کتاب خواهد بود.به گزارش ایسنا،” امسال برای دومین‌بار نمایشگاه مجازی کتاب تهران، همزمان با نمایشگاه حضوری در سامانه ketab.ir برگزار خواهد شد. مزیتی که برای نمایشگاه مجازی کتاب عنوان شده این است که ارائه خدمات ۲۴ ساعته بوده و علاقه‌مندان در هر ساعتی از شبانه‌روز که اراده کنند می‌توانند کتاب‌های خود را خریداری کنند و به صورت رایگان کتاب خود را در هر منطقه شهری و روستایی تحویل بگیرند.”

همچنین در این دوره از نمایشگاه، برای نخستین‌بار، کتابفروشان نیز به میدان رقابت ناشران البته در بخش مجازی آمده‌اند که به گفته علی رمضانی، قائم‌مقام و سخنگوی سی و چهارمین دوره نمایشگاه کتاب، این تصمیم برای برطرف کردن شبهه‌ بی‌اعتنایی به کسب و کار کتابفروشان گرفته شده است؛ هرچند این اقدام مخالفان و منتقدانی نیز دارد.

به گفته مسئولان، علاوه بر ۲۷۰۰ ناشر داخلی در بخش‌های عمومی، دانشگاهی و کودک و نوجوان، ۱۰۰ ناشر خارجی نیز در غرفه‌های نمایشگاه حاضرند تا کتاب‌هایی را که از سال ۲۰۱۵ تا امسال منتشر شده‌اند عرضه کنند؛ حدود ۴۵ هزار عنوان کتاب در بخش بین‌الملل عرضه می‌شود. همچنین ۲۰۰ کتابفروش در بخش مجازی حضور خواهند داشت. البته برخی از ناشران هم ترجیح داده‌اند صرفا در بخش مجازی حضور داشته باشند. تاجیکستان هم به عنوان مهمان ‌ویژه نمایشگاه کتاب تهران معرفی شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا