ٍ
فرهنگ و اندیشه
موضوعات داغ

زن قدرتمند قطری به روایت « تایم»

دکتر شیخه عایشه بنت فالح آل ثانی، رئیس و موسس هلدینگ آموزشی الفالح و دارای مدرک دکتر از بریتانیا و عضو شورای عالی آموزشی قطر است

مجله تایم دکتر شیخه عایشه بنت فالح آل ثانی، بنیانگذار و رئیس هلدینگ آموزشی الفالح (AFEH) را در نسخه  ماه می 2023 خود معرفی کرده است.

تمرکز بر روی میزبانی قطر از جام جهانی و اینکه چرا قطر یک مقصد سرمایه گذاری جذاب بود، از موضوعاتی است که دراین گزارش به آن پرداخته شده است.دکتر شیخه عایشه اظهار داشته است: “با میزبانی موفقیت آمیز قطر از جام جهانی 2022، ما اکنون به دنبال فراتر از سال 2030 هستیم، ماموریت ما این است که به نسل های آینده مهارت هایی را ارائه دهیم که آنها باید بر روی رویای چشم انداز 2030 ایجاد کنند.”

دکتر شیخه عایشه بنت فالح آل ثانی، رئیس و موسس هلدینگ آموزشی الفالح (QPSC)، اولین شرکت قطری تحت رهبری زنان است که اولین موسسه آموزشی قطری است که در بازار سهام عرضه می‌شود. همچنین اولین شرکتی است که در بازار سرمایه گذاری در بورس اوراق بهادار قطر عرضه می شود

شیخه عایشه بنت فالح بن ناصر آل ثانی در عرصه تعلیم و تربیت پیشرو بوده است. او از دانشگاه قطر با مدرک لیسانس در رشته آموزش و ادبیات انگلیسی فارغ التحصیل شد. او سپس مدرک کارشناسی ارشد خود را در رشته مدیریت بازرگانی از دانشگاه هال انگلستان گرفت. او دکتری  خودرا نیز از همین دانشگاه به دست آورد است. او همچنین عضو شورای عالی آموزش قطر است، نهادی که مسئول ترسیم استراتژی آموزشی در این کشور است. او در هیئت مدیره مؤسسه زیتونا، یک مؤسسه آموزشی اسلامی در ایالات متحده، و «Reach Out to Asia»، یک مؤسسه خیریه که به کشورهای آسیایی کمک می کند تا به اهداف «آموزش برای همه» که توسط یونسکو ایجاد شده است، خدمت کنند. علاوه بر این، او رئیس گروه الفتح است، گروهی از مدارس ابتدایی و متوسطه در قطر که بر برنامه درسی و آموزش انگلیسی در مطالعات اسلامی متوسط ​​تأکید دارند. او مدیر مؤسس آکادمی دوحه، یکی از مدارس گروه الفتح است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا