ٍ
رویدادهاسیاست

سازمان حقوق بشری از آلمان خواست روند جذب پناهجویان افغانسنتان را اصلاح کند

سازمان حقوق بشر حامی پناهجویان «پرو ازول» از حکومت آلمان خواسته است که برنامه پذیرش برای پناهجویان افغانستان را تغییر بدهد. به گفته این سازمان تا به حال پناهجویان از این طریق در آلمان پذیرفته نشده اند. سازمان حامی پناهجویان «پرو ازول» روز دوشنبه از حکومت آلمان خواسته است که به این دلیل باید یک دفتر دولتی و یا دست کم دفتری با حمایت مالی دولتی ایجاد شود تا در آنجا افراد متأثر خود را برای این برنامه‌ ثبت نمایند.

از طریق برنامه پذیرش حکومت آلمان، که در ماه اکتبر سال گذشته اعلام شد، ماهانه حدود شهروند۱۰۰۰ افغانستان در معرض خطر با خانواده‌های شان می توانند به آلمان پناهنده شوند. خود پناهجویان نمی‌توانند در این مورد درخواست ارائه کنند، بلکه جریان کار از طریق سازمان های انتخاب شده اجرا می شود.

پرو ازول انتقاد کرده است که نحوه پذیرش از طریق این برنامه برای افغان ها قابل فهم نیست، بلکه مساله خوش شانسی است، زیرا نام های سازمان ها علنی نمی شود. فقط سازمان های محدودی در این باره معلومات به دست می آورند، چون آنها هراس دارند که شمار زیادی درخواست ها را دریافت نمایند. پس از تسلط طالبان هزاران شهروند افغانستان کشورشان را ترک کرده اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا