ٍ
سیاست

افغانستان درفهرست یازده کشور دارای بدترین وضعیت درجهان

براساس آخرین ارزیابی بانک جهانی، افغانستان یکی از 11 اقتصاد با کمترین رتبه در زمینه زنان، تجارت و قانون به شمار می رود

براساس آخرین ارزیابی بانک جهانی، افغانستان یکی از 11 اقتصاد با کمترین رتبه در زمینه زنان، تجارت و قانون به شمار می رود.بانک جهانی در گزارش اخیر خود با عنوان “زنان، تجارت و قانون 2023” اعلام کرده است که تغییر رژیم اخیر در افغانستان پس از تسلط تالبان در آگست 2021 بر اقتصاد و رفاه مردم افغانستان تأثیر گذاشته است. در آخرین ارزیابی بانک جهانی، افغانستان یکی از 11 اقتصاد جهان با کمترین رتبه در زمینه زنان، تجارت و قانون بوده است.بانک جهانی گفته است که درگیری های خشونت آمیز و سطوح بالای شکنندگی نهادی و اجتماعی بر کیفیت نهادها و سیاست ها، به ویژه توانایی دولت ها برای اجرای اصلاحات تأثیر می گذارد.

از 27 کشور دارای اقتصاد کم درآمد مورد بررسی بانک جهانی، 11 کشور با کمترین امتیازات زنان، تجارت و قانون نیز موقعیت های شکننده و متاثر از درگیری هستند که شامل افغانستان، چاد، اریتره، گینه بیسائو، مالی، نیجر، سومالی، جنوب می شود. به گزارش طلوع نیوز در این گزارش آمده است:

بر اساس این مطالعه، «ادارهء تالبان» افغانستان فرمان‌ها و دستورالعمل‌هایی صادر کرده است که آزادی فعالیت ها و فرصت‌های شغلی زنان را محدود می‌کند. در این گزارش آمده است: «تغییر رژیم اخیر در کشور بر اقتصاد و رفاه مردم افغانستان به‌ویژه زنان و دختران تأثیر منفی گذاشته است».

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا