ٍ
رویدادهاسیاست
موضوعات داغ

رحمت الله فیضان دیپلومات طالبان: سفیردهلی به دلیل اختلاس برطرف وسفیر نو مقرر شده است

سفارت افغانستان دردهلی نو اما "این شایعات را رد" کرده استمنابعی در وزارت امورخارجه طالبان می گویند که  به دلیل” شکایت از فساد در سفارت افغانستان دردهلی نو، سفیر عزل وسفیر جدید مقرر گردیده است.” روز گذشته خبری در مورد برطرفی فرید مامونزی سفیر دولت محمد اشرف غنی دردهلی نو منتشر شد که بعدا این خبر از سوی سفارت رد شد. درخبرنامه ء سفارت افغانستان دردهلی نو نشر خبرهایی درمورد تغییرات در سفارت افغانستان شایعه خوانده شده است.

طالبان اما می گویند که نماینده گان مهاجران افغانستان دردهلی نو از فرید مامونزی سفیر دهلی نو وضیاءالله هاشمی مسوول مالی واداری سفارت به اتهام فساد مالی شکایت کرده اند. براساس این ادعا آنها دوساختمان سفارت را که شامل شش آپارتمان است، خلاف قانون وبی اجازه وزارت خارجه طالبان به یک شرکت هندی به کرایه داده اند.

براساس ادعای طالبان: گفته می شود که «این قرارداد حدود 10 ماه به طول انجامید، اما بعداً با فشار مهاجران افغانستان مقیم هند مواجه شدند و شرکت هندی با مشکل روبرو شد»

رحمت الله فیضان یک دیپلومات وزارت امور خارجه طالبان نیز گفته است که “در پاسخ به درخواست شهروندان افغانستان مقیم هند، وزارت امور خارجه مجبور به عزل فرید مامونزی و تعیین قدیر شاه به عنوان سرپرست سفارت شد.”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا