ٍ
سیاست
موضوعات داغ

روزنهم سپتامبر درمینستر کالیفورنیا «روز احمد شاه مسعود» نامگذاری شد

این شورا او را «یکی از بنیانگذاران مقاومت علیه طالبان و القاعده» توصیف می کند

به گزارش رسانه های آمریکایی:

«شورای شهر وست مینستر در کالیفورنیای ایالات متحده آمریکا روز نهم سپتامبر را به عنوان روز احمدشاه مسعود نامگذاری کرده است تا میراث فرمانده معروف ضد طالبان در دفاع از مردم افغانستان را به رسمیت بشناسد. احمد شاه مسعود در 9 سپتامبر 2001 توسط القاعده کشته شد و از آن زمان به شخصیتی قهرمان برای بسیاری از مردم در سراسر جهان تبدیل شده است.

این شورا او را «یکی از بنیانگذاران مقاومت علیه طالبان و القاعده» توصیف می کند. به رسمیت شناختن نمادین فداکاری او نه تنها برای جامعه افغانستان بلکه برای مردمی در سراسر جهان که به شجاعت و کمک های او در مبارزه با تروریسم ارج می نهند، قابل توجه است.

اذعان شورای شهر وست مینستر به میراث احمدشاه مسعود به ویژه در شرایطی که افغانستان با چالش های جدیدی در شرایط  کنونی مواجه است،  حایز اهمیت  است. زندگی و کمک های او به افغانستان به خوبی مستند شده است و فداکاری او همچنان الهام بخش بسیاری بوده است.

قبل از سقوط دولت قبلی، روز شهید در افغانستان یاد و خاطره او را گرامی میداشت و از سوی دولت به رسمیت شناخته میشد. میراث احمدشاه مسعود توسط شهرداری پاریس نیز به رسمیت شناخته شده است و مکانی در نزدیکی خیابان معروف شانزه لیزه پاریس به نام او نامگذاری شده است.

پیام شورای شهر وست مینستر به شهروندان وست مینستر در روز احمدشاه مسعود، درخواست وحدت است. این سازمان تشخیص می دهد که میراث احمدشاه مسعود بیش از یک نفر است، اما اصلی است که بسیاری ازآن الهام گرفته اند.بنابراین، ارج نهادن به میراث او، تصدیق مبارزه مداوم علیه ایدئولوژی های افراطی و تعهد به آرمان های گسترده تر صلح، شفقت و حقوق بشر است.زندگی احمدشاه مسعود برای بسیاری الهام بخش است و میراث او همچنان مردم را برای تلاش برای آینده ای بهتر ترغیب می کند. نامگذاری 9 سپتامبر به عنوان روز احمدشاه مسعود، قدردانی از میراث او و مبارزه با ایدئولوژی های افراطی است.

این به رسمیت شناختن نمادین در شرایط کنونی قابل توجه است و اهمیت ادامه مبارزه با تروریسم و ​​صلح، شفقت و حقوق بشر را برجسته می کند. این یادآوری است که مبارزه با افراط گرایی یک تلاش جمعی است و ما باید همیشه در برابر ناملایمات کنار هم باشیم.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا