ٍ
سیاست
موضوعات داغ

روسیه درپی جذب نیروهای دولت پیشین افغانستان برای جنگ اوکراین

به نیروهای سابق افغانستان «حقوق ماهانه 1500 الر از لحظه ورود به روسیه» و «گذرنامه فدراسیون روسیه»پیشنهاد شده است

روسیه درپی جذب نیروهای دولت پیشین افغانستان برای جنگ اوکراین

روسیه در پی جذب نیروهای ویژه دولت پیشین افغانستان برای جنگ دراوکراین به نفع این کشور است. هزاران نفر از اعضای سابق نیروهای ویژه افغانستان از زمان تسلط طالبان در سال 2021 از افغانستان فرار کرده اند.اکنون در بی سرنوشتی به سر می برند.بنا به گزارش ها روسیه متحمل خسارات عظیمی در میدان نبرد با اوکراین شده است و ممکن است از اعضای سابق نیروهای ویژه افغانستان که از سوی غرب رها شده‌اند، برای تکمیل صفوف خود استخدام کند.

فرید احمدی فرمانده قطعات ویژه، پیش از سقوط کابل از کشور خارج شده بود این موضوع را تایید کرده است.به گزارش گلوبل سربازان او در قطعات خاص اماطوری آموزش دیده بودند که کماندوهای نخبه و بومی برای مبارزه با طالبان باشند. آنها توسط کشورهای عضو ناتو از جمله کانادا آموزش دیده بودند.

اما پس از سقوط افغانستان، آنان خودرا در لیست کشتار طالبان یافتند که به دلیل سابقه جنگ بافرماندهان ارشد طالبان ، دشمنی واضحی بین شان وجود داشت.بسیاری از آنها به کشورهای همسایه مانند ایران گریختند، جایی که اکنون به صورت غیرقانونی زندگی می کنند و برای یافتن کار تلاش می کنند.

برخی از این اعضای سابق نیروهای ویژه می‌گویند که در رسانه‌های اجتماعی پیشنهادهایی برای گرفتن سلاح برای کرملین دریافت می‌کنند. نامه استخدام آشکاری که با گلوبال نیوز شریک شده است در پلتفرم هایی مانند واتس اپ و سیگنال در حال پخش است که به نیروهای سابق افغانستان «حقوق ماهانه 1500 الر از لحظه ورود به روسیه» و «گذرنامه فدراسیون روسیه» را پیشنهاد می کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا