ٍ
سیاست

دیپلومات تالبان در مسکو: جهان اسلام در برابر فلسطین بی تفاوت نماند

«شرکت کنندگان در این نشست مصیبت و ظلم بر مسلمانان بی گناه فلسطین را به شدت محکوم کردند و از کشورهای اسلامی جهان خواستند که در برابر این ظلم بی تفاوت نمانند.»

دیپلومات های تالبان در روسیه در مراسمی به مناسبت یاد بود از مهاجران فلسطین در مسکو شرکت کرده اند. به نقل از تالبان:«دبیر اول سفارت، حافظ عبدالله یاسر، در هفتاد و پنجمین سالگرد هجرت دسته جمعی فلسطینیان، که برای حمایت از مسلمانان فلسطین برگزار شد، شرکت کرد.» درخبرنامه آمده است که :هفتاد وپنج سال پیش اسرائیل به سرزمین مقدس فلسطین حمله کرد. تخمین زده می شود که حدود 725000 فلسطینی آواره و از خانه های خود اخراج شده اند. از آن زمان، فلسطینیان هر ساله این روز را به نام دعوت به عدالت و عدالت در برابر ظلم، بربریت، فاجعه و تجاوز جشن می گیرند.

این نشست در سفارت فلسطین در مسکو برگزار شد که علاوه بر افغانستان سفرا، دیپلمات ها، نمایندگان دولت و علمای برخی دیگر از کشورهای اسلامی نیز شرکت داشتند.

خبرنامه می افزاید که «شرکت کنندگان در این نشست مصیبت و ظلم بر مسلمانان بی گناه فلسطین را به شدت محکوم کردند و از کشورهای اسلامی جهان خواستند که در برابر این ظلم بی تفاوت نمانند.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا