ٍ
رویدادهاAmerica آمريكا

مایا نوۀ مشهور گوگوش

گوگوش آواز خوان و چهرۀ درخشان موسیقی ایران و کشورهای فارسی زبان و فراتر از آن است و طی دهه ها همواره در صدر فهرست آوازخوانان محبوب قرار داشته است. گوگوش هنوز چنین است و کنسرت‌های او و‌ حضورش در میان مردم تقریبا می شود گفت که بدیل و مانند ندارد. گوگوش طی سالها زندگی پرفراز و نشیبی داشته وب اقی ماندن او در ایران پس از انقلاب و سکوت چندین سالۀ او بخش مهمی از تاریخ زندگی اوست. گوگوش چنانچه واضح است در کشورهای فارسی زبان و فراتر از آن محبوبیت ویژه و فوق‌العاده دارد و درگذشته این محبوبیت باعث شده است تا او به این کشورها سفرهایی داشته باشد و در میان هوادران خود آواز بخواند، چنانچه او پیش از انقلاب به کابل سفر کرده و درکنار احمد ظاهر آواز خوان ماندگار تاریخ موسیقی افغانستان آواز خوانده است. اکنون گوگوش در آمریکا بسر می برد و چنانچه در آخرین گفتگوی خود با خانم هما سرشار گفت: تک فرزند او کامبیز قربانی با فرزندانش و همچنان معدودی از بستگان خونی او درکنارش هستند، هرچند روایت کل قصۀ گوگوش در بسیاری موارد دردناک است. اما به هر حال تک فرزند گوگوش کامبیز قربانی که در سالهای اخیر با اجرای آهنگ هایی به دنیای موسیقی معرفی شد و همه او را با آهنگ “شکلات” شناختند، دیگر آهنگی بیرون نداده است و هر از گاه حضور او در فضای مجازی حاشیه ساز بوده است. مایا قربانی فرزند دختر کامبیز و نوۀ پسری گوگوش اما با ورود به دنیای مدلینگ، یکبار دیگر خانوادۀ گوگوش و نسل سوم او را به دنیای مد و افکار عمومی معرفی کرده است.

مایا قربانی که اکنون نوزده سال دارد و در آمریکا زندگی می کند، چهره ای است که مورد توجه برندها و دنیای تجارت و مد قرار گرفته است. او از چهارده سالگی و به گونۀ تصادفی وارد دنیای مدلینگ شد. او هنگام قدم زدن در بیرون مغازه‌ای در آمریکا به گفتۀ خودش برای انتخاب شدن به عنوان مدل مورد توجه قرار گرفت. او همچنان به رسانه‌ها گفته است که Gisele Caroline Bündchen مدل محبوب و مورد علاقۀ اوست، و مایا تلاش دارد بتواند با برندهای مشهور معتبر جهانی همکاری کند و بدون هیچ حرفی در این همکاری موفق باشد. او همچنان از علاقۀ خود به آمیزش فرهنگ ایرانی با صنعت دنیای مد سخن گفته است. خانم گوگوش نیز یکی از کارهای مدلینگ نوه اش را در انستاگرام پست نموده و نوشته است که: این اولین تجربۀ مدلینگ نوه‌ام مایاست، این بزرگ بشه چی میشه؟

کامبیز قربانی پدر مایا اخیراً در مصاحبه ای در پاسخ به سوالی در مورد فعالیت های دخترش مایا گفته است که او هیچ مشکلی با فعالیت دخترش ندارد و می خواهد آنچه را دخترش انتخاب می کند، دنبال کند. کامبیز قربانی تنها فرزند گوگوش است که حاصل ازدواج او با محمود قربانی اولین همسر گوگوش است. او بعد از انقلاب جمهوری اسلامی با پدر خود از ایران به فرانسه و سپس آمریکا رفت. این جابجایی موجب شد تا روزهای زیادی را از مادر خود دور بماند و این برای او سخت و بسیار موثر بود. وی در لس آنجلس آمریکا ساکن شد و به فعالیت در موسیقی رپ ایرانی یا هیپ هاپ شد و آلبوم «شکلات» را تولید و پخش نمود. مایا دختر کامبیز اما بیشتر از اینکه به مخاطب ایرانی و فارسی زبان فکر کند، به دلیل تولد و رشد در محیط آمریکا، بیشتر به مخاطب انگلیسی زبان و جهانی فکر می کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا